MUCHA / KVĚTY v Bezvědomí!

MUCHA (Brno) punk schlager

http://bandzone.cz/mucha 
https://www.youtube.com/watch?v=goQtQb-U7OI 
https://www.youtube.com/watch?v=c5_khce4hIA 

Mucha je brněnská femipunková kapela sdružená kolem mladé písničkářky Nikoly Muchové. Nikola vystupuje od svých patnácti let. Původně vystupovala sama s kytarou, pro ostré slovo nešla nikdy daleko a vůbec se u toho nečervenala. Snad proto bývá také někdy přezdívána jako „Záviš v sukni“. Později se obklopila kapelou zkušených drsňáků (muzikantů známých z kapel Květy, Ty Syčáci či Budoár staré dámy), kteří dávají jejím nemilosrdným písním ještě sytější barvy. Debutové album vyšlo na jaře 2013. Úplně slušné i úplně sprosté písně pro chytré lidi.


KVĚTY (Brno) alternative-experimental

http://bandzone.cz/kvety 
http://www.kapelakvety.cz/ 
https://www.youtube.com/watch?v=EVgCInttMLQ 

Skupina od začátku až dodnes experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrozstl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilantní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.
Skupina se časem dostala do mnoha zemí (Srbsko, Rakousko, Polsko, Francie, Holandsko). Zvuk se měnil směrem od akustického ke stále více elektrickému.
Kromě první desky, vydané vlastním nákladem v roce 2003 (rozebrané a opět připravené v reedici roku 2009), vyšla všechna alba u firmy Indies Scope. 

Ke každému albu vzniká několik výtvarných videoklipů.
Skupina spolupracovala s divadlem DNO, natočila hudbu k rozhlasovým hrám v režii Radima Nejedlého.
Skladbami přispěla skupina Květy na různá konceptuální alba. Například desku brněnské poezie, gramofonové album věnované tématu těžby břidlice a horníkům, dvě alba písní pro děti (Bongo Bombarďák) a především mnoho alb s covery skladeb různých umělců (Suchý+Šlitr, Oldřich Janota, Mňága a Žďorp, Vladimír Mišík, Psí vojáci...).Předprodej v jihlavském Snowbitchi (Benešova 9).
160,- předprodej
190,- na místě