It's everyone else, Makata-o, BBYB, Trio Akrobato

It's everyone else (Lubljana/Leipzig) electro / industrial / hardcore / noise

https://itseveryoneelse.bandcamp.com/ 
https://www.youtube.com/watch?v=YdChTOHaI6A 
http://itseveryoneelse.tumblr.com/ 

Tahle slovinská dvojice dlouhodobě usazená v Lipsku se na Vysočinu nechystá poprvé. Jejich výbušnou a energií nabitou show jste mohli zažít již před dvěma lety například v jihlavském Chilli baru nebo na již tradičním Fotbalu proti rasismu ve Věžničce. Mezitím se rozhodně neflákali – stihli si zahrát na Rock for People i Pohoda Festival a dalších evropských festivalech, ale především makali na svém třetím dlouhohrajícím albu HEAVEN IS AN EMPTY ROOM, které vypustili do světa na podzim loňského roku. O svém stylu sami hovoří, že je „Too hardcore for the electro kids, too electro for the hardcore kids“, což docela přesně vystihuje omračující smršť zboostrovaných synťáků, noisových ruchů a kovových beatů kombinovaných s řevem i melodickými vokály.


Makata-o (Leipzig) noise / post rock / sludge

https://makata-o.bandcamp.com/ 
http://makatao.blogsport.eu/ 
https://www.youtube.com/watch?v=ODUHjMnt2cU 

S It's Everyone Else vyráží z Lipska na tour duo Makata-o, kteří také sází na minimalistickou dvoučlennou sestavu tentokrát však v odlišném nástrojovém složení. Připravte se na syrový noise rock a dokonalou souhru basy a bicích s melodickým zpěvem.


BBYB (Ostrava) tekno / grind

http://bandzone.cz/bbyb 
https://www.youtube.com/watch?v=DGQZ_qdmrpI 

Nevídaný, neslýchaný a mnohému budoucímu obecenstvu jistě i "badtrip" navozující tekno digital grindcore balast, předvede jak zbrusu nové šlágry, tak i léty prověřené pogovací fláky z kritikou nikdy neoceněných desek Debbybut a Stavebnice reality.


Trio Akrobato /Jihlava/ rock'n'roll / psychedelic 

https://myspace.com/trioakrobato 

Lokální scénu zastupují Trio Akrobato, kteří brázdili jihlavské kluby ještě v době, kdy internetu vládl myspace. Tehdy hráli originální směsici rock'n'rollu a psychedelie s prvky elektronické taneční hudby a inspiraci hledali jak u Primal Scream či Blur, tak i třeba u The Beatles nebo Chucka Berryho. V Jihlavě jsme měli možnost je naposledy slyšet před třemi lety v Chilli, kde ukázali, že jejich songy od doby vzniku nijak nezestárli. Nyní se vrací na pódia s novým materiálem, novým basákem a navrátivším se bubeníkem Gurym, nechme se tedy překvapit, s čím přijdou tentokrát.