FACE of DRUMS tour // Kan-Jacca VS Dj AKA // Bezvedomi-Jihlava

FACE OF DRUMS tour

Akce s názvem FACE OF DRUMS jsou na vysočině pojmem a proto jsme se rozhodli, že akce budeme pořádat na více místech celé Vysočiny. Startujeme 19.1.2018 v Jihlavském klubu Bezvědomí. Pozvání přijala Djka KAN-JACCA ve speciálním b2b setu společně s DJ AKA. Hrát budou na 4 gramofony a věřte, že to bude opravdové peklo. Další pozvaní je Nuclear Factory crew ze severu v čele s TWINKI, MATRIXAK, BOUNEE a nebudou chybět residentní Ultima crew Djs: LI-BASS, LINTU, M.I.LAN

ARTISTS:

★KAN-JACCA b2b DJ AKA★
★LINTU★
★LI-BASS★
★M.I.LAN★
★TWINKI★
★MATRIXAK★
★BOUNEE★


★KAN-JACCA:

Srdce její panenské víry bylo proklato onoho intenzivně bezstarostného léta roku 2003. Stačilo nešťastně klopýtnout do temnot sedmičky na strahově, o reprodukovaný rytmus zavadit. Nechutnost infekce již nikdy nevybledla. Jed zlomeného beatu počal přeměnu intelektuálně vnadné středoškolačky ve svou vlastní nemesis: Djane Kan-Jaccu.

Jak nemoc postupovala a její vůle k normalitě chřadla, podlehla vábení proradných krabic určených k synchronizaci mozekvymývajících spirál na asfaltovém médiu. Nejdříve nalhávala si, že jen pár kotoučů si pořídí, že tím pnutí chuti ukolébá, chyba appeasementové lávky mladé duše… Již v létě 2005 tak prvně zakusila po pár hospodských i outdoorové vystoupení v Kopřivnici na sabatu Red Stone, dav stejným virem duší mučených jí rozhodně neodradil.

Pro představu těžkosti její nemoci předkládáme úryvek zprávy, jaká svinstva jí v oněch letech scénicky produktivních tekla z vinylu do mixu: “ (…) se objevuje skoro vše od raggajunglu přes techstep, jump-up, deep, neuro až po tekk, breakbeat, electro či acid, ať už samostatně nebo v kombinacích.“

Kult Dread Beat Squad, kalící vyvoněné vody českého rybníčku snad 20 let, ji vlákal do svých řad v březnu 2009. Každý soudný a pobožný člověk by splakal nad výčtem orgií, jež tento spolek pořádal, ať již na loukách, klubech, továrnách či jiných membránách slušnosti.

Po rozpadu DBS a krátké avantýře se snahou založit vlastní kult s jinými proradnými červy Mad Beat Worx, se nebohá sestra v černém konečně nachází před rozkvetlým střepem vlastní soudnosti a s pomocí samotného Azathota zakládá l.p. 2011 crew BasSistaz. Spolek, pod jehož hlavičkou konají své zrůdné sabaty a kterýžto má dokonce posvěcení evropského ústředí „Junglistic Sistaz“. Ne každá jen pro infekci jest přijata, nutno pomatenou nebýti.

Zlověst její dosáhla již za hranice i na poklici možností českých. Díky schopnostem a podmanivosti jejího osedlání temného umu, nikolivěk tedy cestou nečestnou a nesportovní. Hostila a podstrojovala i veleknězům. Dom & Roland i Raiden zahráli jí na narozeninách, kdo z Vás to má? Pije ráda kvalitní rum. Roku 2015 stala se členkou lokálního kultu vrchních sfér nauk temna: Touch The Jungle a zároveň se upsala krví na post velekněžky sekty zlomených zatracenců pod krycím názvem DnB Portal. Kdepak, této duši již není pomoci.


★DJ AKA:

Aka se věnuje DJingu již od roku 2001. Za dobu svého působení si vydobyl renomé jako jeden z technicky nejlepších DJů v Česko-Slovensku, což potvrdil umístěním na předních místech DJských soutěží ITF, IDA a DMC. Hrál na zásadních akcích a festivalech jako Let It Roll, Pohoda, Creamfields nebo HipHop Kemp a navštívil bezpočet klubových nocí od Aše až po Košice. Od roku 2008 se věnuje vlastní hudební produkci, především v žánrech Drum'n'Bass a Breakbeat. Vydává například na německých labelech Bombastic Jam, Roca Records, irském BulaBeats a samozřejmě na domovském labelu Ty Nikdy Records


★LINTU:

Je členkou známé Jihlavské hudební skupiny Ultima crew, která má pod palcem hudební párty na Vysočině a okolí. Srdce Lintu tepe zlámanými beaty Drum and Bassu a jejím snem je dál tuto hudbu předávat ostatním nadšencům. Zaměřuje se na tvrdší neuro style, ale ráda zabrousí i do deepových stylů D´n´B. Od roku 2010 hrála nejraději tekno z vinylu, a to je důvodem ostrosti jejích setů. Můžete se těšit na nadupadný neuro set.
 

★LI-BASS:

Jeho začátky djingu sahají až do roku 2004 kde se na střední škole nechal inspirovat spolužákem a s jeho pomocí pronikl do základů tohoto uměleckého směru. Netrvalo dlouho a hned další rok si koupil svoji první sestavu gramofonů a mixu. Už od počátku si oblíbil zlomené beaty Drum and Bassu a veškerý svůj volný čas věnoval tréninku. Zpočátku hrával pouze na malých, soukromých akcích. V roce 2007 se seznámil s Dj Karikazze, který je členem URA sound systému a který ho zapojuje do kolektivu URA. Od samého začátku působení v sound systému pochopil, že hraní na párty je snad to poslední, co je pro průběh akce důležité. Díky svému zaměření na mikroelektroniku na vysoké škole využívá znalostí a angažuje se do světelné a zvukové techniky. V roce 2012 odešel ze sound systému a společně s novými lidmi se připojuje k multikulturní skupině ULTIMA CREW.

Začínají zase od znova, pouze s gramofony a mixem. Pouští se do pořádání prvních DnB akcí pod značkou ULTIMA CREW a získávají tak první důležité zkušenosti s promotérstvím. Díky vzdělání a zkušenostem se stage technikou se snaží vymýšlet nové a zajímavé koncepty, kterými chce především podporovat DnB kulturu. Rok 2014 byl pro celou ULTIMA CREW zlomový, pořizují první playery a v té době, jako jedna z nejaktivnějších crew na Vysočině objíždí všechny kluby a začínají bookovat na své akce známější české djs. Li-Bass se stává vedoucím členem a hnacím motorem celé crew.

Za svého působení v sound systému si oblíbil a dodnes občas i zahraje hudební žánry jako hardcore a tekno, ale jeho největší slabostí je i nadále Drum and Bass, konkrétně neurofunková odnož.
Dj Li-bass využívá za mixem 3 playerů, tudíž jsou jeho mixy rychlé a doubledropy pro něho nejsou problém. Rád experimentuje a občas svůj set proloží starým českým Hip Hopem, či jinou šíleností 

Snaží se sledovat nově vycházející tracky od známých producentů, i když hraní nikdy nebylo a není jeho prioritou. Jeho cílem v DnB scéně je posouvat hranice stále dál, vymýšlet nové věci nad kterými se lidé pozastaví a které ocení. Drum and Bass se pro něj stal součástí života, avšak stále ho bere jako zábavu.

★M.I.LAN:

…….

★TWINKI:

Poprvé se do zlomených vod ponořil v roce 2009, kdy se zcela náhodou ocitl na drum&bass akci. Tento styl ho uchvátil. Naprosto přesně věděl, že nechce zůstat pouze v pozici posluchače a pařmena, nýbrž že se chce aktivně podílet na průběhu party. Přemýšlel, co vlastně dj za pultem dělá a jak mixy pod jeho rukou vznikají, nedalo mu to a začal klást otázky, na co všechny ty čudlíky jsou a jak s nimy pracovat. Po něaké době ho okukování a virtualní djing prestali bavit, a tak zainvestoval do vybavení a začal pilovat techniku. V současné době se pohybuje v tanečních vodách dnb tzn. Camo & Krooked, Sigma, Fresh, High Contrast, nebojí se však sáhnout po tvrdších kouscích od Spora, Audia či Noisie


★MATRIXAK:

K Drum&Bassu poprvé čichl kolem roku 2010 a byla to láska na první poslech. Uchvácen zlomeným beatem se vrhl do džungle mejdanů.
Po pár letech neunavnýho mrdání beden to ale přestávalo stačit. Drum'n'bass se stal nedílnou součástí jeho života, lámal jeho všednost. Nutkaní postavit se za pult a mixovat sám, bylo silnější a silnější.
I přes nepříznivou finanční situaci je pro něj virtuální djing tabu, proto začátkem roku 2014 kupuje levnější techniku a začíná trénovat. Nároky na technické parametry, spolehlivost a vlastní zlepšení vzrůstají, proto svůj gear postupně obměňuje.
Svoji premiéru si odbýva roku 2015 v Čeperce a to hned s Pixiem. Nebojí se zaplout ani do promoterské činnosti, důkazem je OpenAir Brandejs Bass, pořádaný v místě jeho bydliště, který každým dílem roste nejen návštěvností, ale i line-upem.
Pohybuje se spíše v temnějších vodách. K jeho oblíbeným subžánrům patří neurofunk, techstep nebo darkstep. V jeho mixech můžeme často slyšet producenty Audio, Ed Rush & Optical, Noisia, Maztek, The Upbeats, Limtek, L33, Neonlight, A-Cray a další.


★BOUNEE:

Bounee, rodák z Hradce Králové, začínající Drum & Bassový DJ a člen Nuclear Faktory crew soustředící se převážně na Neurofunk, Jump-Up a lehce Liquid. Hraní se aktivně věnuje cca přes rok. Poprvé objevil Drum´n´Bass ve svých osmnácti letech v klubu Zděřina, nedaleko od Police n. Metují, kde bohatě stačil jeden večer k tomu, aby mu srdíčko změnilo rytmus pumpování na vlnu lámaných beatů. ????

Postupem času s každou další absolvovanou akcí ho stále víc a víc lákala vidina DJingu, a tak v roce 2016 pořídil základní techniku potřebnou k mixování, které od té doby nedal chvíli klid. ???? 

Za svou krátkou kariéru měl možnost vystoupit na různých akcích, jako jsou Nuclear Factory, Drumcity atp., kde mohl hrát po boku se jmény, jako jsou Hybris, Pixie, Beesu, Computerartist, James Marvel, A-Cray a další. Dále se objevuje v lokálních klubech na různých DnB parties.


Jako na každě akci FACE OF DRUMS nebude chybět světalná show, laser show a unikátní videoprojekce.