Divadlo v Bézu - DS Bezchibi: Sex, čachry a kultura pro všechny

První divadlo dopadlo nad naše očekávání a my jsme tak moc rádi že v tom můžeme pokračovat! Tentokrát se můžete těšit na komedii Sex, čachry a kultura pro všechny. Nevšední zážitek zaručen!
http://www.bezchibi.wz.cz/index.php

Komedie
90 minut
Bez přestávky
Režie: Michal Lurie

 

Poněkud kontroverzní hra, pro naše diváky možná šokující, nicméně v Paříži úspěšná hra. Hra není vhodná pro děti!

"Měl by sis už jednou provždy vtlouct do hlavy, že dneska už žádná věrnost neexistuje. Televizní publikum je jedna velká děvka, kterou každej jebe! Dneska na tebe divák čeká s mačkačem v ruce a při sebemenší chybičce tě přepne. Klik a je po tobě! Seš vymazanej, hotovej, kaput! Další!"

PS: Dojdite si před vystopením na záchod :D


Recenze:

„Televize je jeden velkej podvod a jedinej, kdo to neví, je divák,“ hodnotí situaci Frank, producent pořadu Kultura pro všechny. Podobný název nese koneckonců i tato hra, s níž do Třebíče přijel DS Bezchibi z nedaleké Brtnice. „Sex, čachry a kultura pro všechny“, kterou napsal francouzský scenárista Laurent Baffie, si rozhodně nebere servítky, a není proto divu, že představení není vhodné pro děti. Jak by také mohlo být, když Paulette, úspěšnou soutěžící jedné vědomostní soutěže, má svými znalostmi na příkaz vedení televize umlátit Cindy, která ovšem pro vítězství – a hlavně sledovanost – používá své vnady, a nikoli mozek? Jak by také mohlo být, když si producent co chvíli „dá lajnu“ a excentrický moderátor pořadu se občas přeřekne tak, že to hraničí jak se všemi morálními konvencemi, tak trestním zákoníkem? A jak by také mohlo být, když na jevišti co chvíli padnou poněkud peprnější výrazy – které se však do tohoto prostředí a do této hry hodí naprosto trefně a dokonale, že publikum brečí smíchy. To Bezchibáci zvládají na jedničku, byť je pravda, že tato hra opravdu není určena pro konzervativnější obecenstvo, ale ani ne pro každý divadelní soubor. Protože jak poznamenal jeden z organizátorů festivalu: „Na tohle bych jako režisér neměl kuráž (nutno říct, že zde použil poněkud přímočarejší výraz :-)), a o to víc brtnické ochotníky obdivuju.“