Benefice na Food Not Bombs (Seanné, Tosiro a další)

Food Not Bombs (FNB) je anarchistická iniciativa, jejíž dobrovolníci už od roku 1988 pracují v městských parcích, na ulicích a v jídelnách. Desítky aktivních skupin v USA, Kanadě a Evropě se věnují podávání bezplatné vegetariánské/veganské stravy. Je to pozitivní forma protestu proti stálému financování pokusů s novými zbraněmi, vedle rozrůstajícího se hladu a zvětšujícímu se počtu bezdomovců.
https://food-not-bombs.cz/► ► ► Seanné (Holešovice) post rock ◄ ◄ ◄

https://seanne.bandcamp.com/ 
https://www.youtube.com/watch?v=GuzTY-2DmcE 
https://www.youtube.com/watch?v=bzwYUhVKFto 

Můžete znát z Věžničky (Fotbal proti rasizmu). Mladá post rocková kapela z Holešova…


► ► ► Tosiro (České Budějovice) screamo-post hardcore ◄ ◄ ◄

https://tosiro.bandcamp.com/ 
http://bandzone.cz/tosiro 

Deštěm zalitý umírající samuraj Kikučijo od Kurosawy nebo Baltikem omývaný Armin von Hiede od Vláčila, tito jihočeští post-hardcoristé zhudebňují nejen temné obrazy mezních situací. Serou na trendy a ignorují komerční festivaly, hrají pro publikum se zájmem, které ve vás jistě najdou!


► ► ► Loud Laboratory (Jihlava) rock-grunge ◄ ◄ ◄

http://bandzone.cz/loudlaboratory 

Loud Laboratory je grunge-rocková kapela, která vznikla na podzim roku 2016 v Jihlavě. Složení a tvorba vychází z grungového žánru se syrovým zvukem, na kterém si Loud Laboratory zakládají. 
Současnou sestavu tvoří kytarista a zpěvák Mojmír Kouba společně s baskytaristou Petrem Hoškem a bubeníkem Danielem Kölblem. 


Další kapely budeme postupně zveřejňovat...

▼ ▼ ▼ ▼ ▼ ▼ ▼ ▼ ▼ ▼ ▼ ▼

Základní zásady, spojující všechny skupiny tvořící organizaci jsou: úplná rezignace na používání násilí, nediskriminování nikoho v přístupu k rozdávané stravě a skupinové rozhodování koncenzem umožňující nezavádět do organizace elementy hierarchie. Každá skupina má právo na vlastní výklad těchto zásad, podle svých lokálních podmínek, jelikož neexistuje centrální řízení ani vedoucí pracovníci, každý člověk může navrhovat nové způsoby řešení problémů a způsobů jednání. Většina času zasvěceného práci se využívá na bezplatné získávání jídla ze všech možných zdrojů: z velkých skladů, obchodů se zdravou výživou, pekáren a jiných míst, ve kterých se z různých důvodů nepovoluje jeho prodej. Kdyby nebylo aktivistů z FNB, tyto potraviny by byly vyhozeny na smetiště. Z takto získaných surovin se připravuje výživná strava. Hotové jídlo se rozdává na místech, kde se shromažďují lidé, kteří je mohou potřebovat. Tato forma „recyklace jídla“ zjevně dokazuje, že příčina hladu není v nedostatku potravin, ale v neschopnosti distribuce – dennodenně se vyhazuje z úplně nesmyslných důvodů takové množství stravy, které by dokázalo uživit mnoho hladovějících.