2/3 Lednové kino - Film jako Brno

★ Pokračujeme v lednu dále a tentokrát nás čeká velice známý český snímek Film jako Brno. Prvomájová blokáda neonacistického průvodu očima studentů FAMU.


☛ FILM JAKO BRNO ☚

Prvního května roku 2011 se v Brně konal každoroční pochod neonacistů. Jako reakce na něj vznikla iniciativa BRNO Blokuje, neformální seskupení lidí, které spojil dohromady cíl nenásilně trasu pochodu zablokovat. Dokumentarista Vít Klusák a šest jeho studentů a studentek z pražské FAMU natočili různé aspekty onoho dne. Klusák se zaměřil na televizního reportéra, pro kterého „bez konfliktu není reportáž“. Jan Strejcovský portrétoval neonacisty, zatímco Kristýna Bartošová se zaměřila na blokádníky. V příspěvku Romové nechává Robin Kvapil zaznít anonymní ostře xenofobní dopis adresovaný ředitelce Romského muzea. Lukáš Senft se věnoval policistům, Natálie Císařovská se od pochodu posunula a zachytila prvomájové akce politických stran. Ještě dále se vydal Andran Abramjan, který se k prvomájovým událostem vyjádřil pomocí zvířat v ZOO. 

Výsledkem jejich snažení je tento snímek, který si nenech ujít a zavítej do Bezvědomí, pohodlně se usadíme s mísou popcornu a můžem začít hltat každý záběr. :) 

Režie: V. Klusák a studenti FAMU 
Země: Česká republika
Rok: 2011
70 min.