The Chancers

The Chancers (Praha) ska-rock'n'roll

http://bandzone.cz/thechancers 
https://www.youtube.com/watch?v=fA7YlmWoDTY 

Je tu skvělá zpráva legenda 2-Tone The Chancers dorazí k nám do Bezvědomí. Představí nám novou desku Trigger Warning, která zní úplně jinak než, cokoliv kdy předtím natočili. Odevzdali se totiž do rukou muzikálního šílence a ceněného britského producenta Eda Roma. Název Trigger Warning varuje slabší povahy před poslechem.

Rozhodnutí dělat věci jinak, po svém a bez kompromisů je u ceněné mezinárodní formace The Chancers patrné i po sedmnácti letech na scéně. Nové album vychází v pátek 8. ledna 2016 a to pouze na vinylové desce a digitálně. 

Anglický termín Trigger Warning slouží (nejen) v psaném textu jako vztyčený ukazováček. „Je to vykřičník varující, že téma filmu, skladby nebo textu může u slabších povah spustit úzkost nebo dokonce narušit psychiku,“ říká zpěvák a textař Simon Francis, který s názvem a konceptem celé desky přišel.

Kapela ani tentokrát neustoupila od žánrových přemetů i vrstevnatých textů s přetlakem subkulturních i popkulturních referencí. Šedivý vinyl obsahuje dvanáct skladeb s žánrovým rozsahem od tradičního ska, které je radikálně odlišné od tuzemských představ o veselé a pohodové hudbě, přes těžké reggae po soul a dojde i na nečekaně kytarové polohy. „Je to soundtrack k subkulturám dvacátého století, který je silně individuální,“ říká o desce Simon Francis.

Krom nového materiálu kapela samozřejmě nevynechá ani svoje klasické stompery od Rudeboy Paradise po Žižkov Skins. Jedno je jisté, když přijedou doklubu The Chancers, je zaručen stylový mejdan s přesahem.

Sleduj událost, do pár dnů doplníme další kapely ;-)