Divadlo v Bézu - Klaun

Divadelní soubor BANDA:

Bystřické Amatérské Nezávislé Divadlo Autorské znamená, že domovskou scénu máme v Bystřici, že divadlo není naší profesí, ale koníčkem, že se snažíme být nezávislí, že děláme divadlo a konečně že máme svého autora. Slovo „autorské“ může být do jisté míry zavádějící, protože sice hrajeme výhradně svoje hry, ale typ divadla, které provozujeme, je výsostně interpretační. Důkazem toho je, že texty BANDY přebírají i další soubory (počet nastudování našich her letos překročil šedesátku).

Inscenace
Pavel Němec: Klaun

Osoby a obsazení
Královna: Stanislava Němcová
Klaun: Pavel Němec
Panoš: Kateřina Němcová
Šašek: Michal Zemek
Hlas: Ludvík Němec

Hudba: Lída Sovadinová
Kostýmy: Kateřina Baranovská
Scéna: Pavel Němec
Režie: Pavel Němec

Motto:

Když se hrůza samoty setká s hrůzou neomezené moci, vznikne příběh našeho klauna.

Synopse:

Královna dlí sama na svém hradě, protože jejího manžela, krále Ichora, zajímá jen válka a boj. Královna tak žije ve strašné samotě, která z ní ve spojení s neomezenou mocí udělá zrůdu. Starý klaun, jenž pracoval už pro jejího otce, ji začíná nudit. Na jeho radu si pro rozptýlení pořídí páže, potom si sama přivede mladého šaška, který se má stát jejím milencem, nakonec ale nechá oba popravit a Klauna odsuzuje k životu s ní. Král Ichor se ani neobjeví, musí totiž do další války.
(Myslím, že není moudré prozradit příběh předem, protože důležitým prvkem představení je překvapení, o které by diváci byli ochuzeni.)


Úspěchy Klauna:

S divadelní hrou Klaun jsme v rove 2016 vyhráli oblastní divadelní přehlídku v Trhových Svinech a byli jsme nominováni na národní divadelní přehlídku Krakonošův divadelní podzim 2016, odkud jsme přivezli dvě ocenění za herecké výkony.


POZOR NOVĚ REZERVACE MÍST!!!
- Více informací ještě tento týden!

Vstupné: 50,-
(Zaplaťte prosím do kasičky na baru)
Protože Vás stále přibývá, bude opět více míst k sezení.
Těšíme se na Vás!